۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ظهور
  • شناسه : 242
  • ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
  • 38 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : masaf
  • منبع : masaf.ir
چراغهای فروزان، در سیاهی شب
چراغهای فروزان، در سیاهی شب

چراغهای فروزان، در سیاهی شب

پيامبر گرامي اسلام، در فرصت هاي مناسب، بارها از ياران وفادار خود در آخرالزمان ياد مي‌کردند و همواره ايمان استوار و فداکاري آنها را گرامي مي‌داشتند. امام باقر فرمودند: روزي عده اي در حضور پيامبر گرامي نشسته بودند و آن حضرت با شور و شوقي دعا مي‌کردند و مي‌فرمودند: «خداوندا، مشتاق ديدن برادران عزيزم هستم.» […]

پيامبر گرامي اسلام، در فرصت هاي مناسب، بارها از ياران وفادار خود در آخرالزمان ياد مي‌کردند و همواره ايمان استوار و فداکاري آنها را گرامي مي‌داشتند.

امام باقر فرمودند: روزي عده اي در حضور پيامبر گرامي نشسته بودند و آن حضرت با شور و شوقي دعا مي‌کردند و مي‌فرمودند: «خداوندا، مشتاق ديدن برادران عزيزم هستم.» و اين جمله را تکرار نمودند. اصحاب ايشان پرسيدند: مگر ما برادران تو نيستيم؟ آن حضرت فرمودند: «نه، شما ياران من هستيد؛ برادرانم مردمي هستند که در آخرالزمان به من ايمان دارند، در حالي که هيچگاه مرا نديده اند. ثابت ماندن يکي از آنها بر دين خود، از صاف کردن درخت خاردار (قتاد) با دست در شب ظلماني، دشوارتر است و همانند کسي هستند که آتش سرخ را در دست گرفته است. آن ها چراغ هاي فروزان هستند. پروردگار، آنان را از هر فتنه تيره و تاري نجات مي دهد.»

بحارالانوار، ج ۵۲، ص ۱۲۴

بايد اين را بدانيم که بهشت و زندگي جاودانه را به بها مي‌دهند، نه بهانه. هنر حفظ ايمان، و هنر عشق راستين در اين زمان و در اين شرايط نامناسب، آشکار و ثابت مي‌شود.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*